IIE

Instytut Inteligencji Emocjonalnej to miejsce stworzone dla rozwoju jednostki, aby lepiej poruszała się w dzisiejszym świecie. Działania, które podejmujemy w ramach Instytutu, są nastawione na rozwój i harmonizowanie wewnętrznych zasobów. Bazujemy na metodach poszerzających świadomość jednostki zarówno w kwestii postrzegania siebie, jak i otoczenia, które można w łatwy sposób samodzielnie wprowadzić do swojego życia.

Zwiększenie świadomości pozwala odkrywać i skutecznie korzystać z wewnętrznych atutów oraz stawać się nadzwyczajnym według własnego projektu. To z kolei umożliwia nadpisywanie ograniczających nawyków takimi, które budują i rozwijają jednostkę w zakresie spraw osobistych, relacji interpersonalnych, a także życia zawodowego.

W naszym Instytucie stawiamy na rozwój jednostki poprzez umiejętności rozpoznawania i obserwowania emocji. To z kolei umożliwia kontrolowanie ich wpływu na nasze impulsywne działania (odruchy, przyzwyczajenia, nawyki myślowe i bytowe). Uczymy jak zarządzać emocjami i jak świadomie korzystać z nich do budowania teraźniejszości.

Kolejnym zagadnieniem, jakie rozwijamy, jest świadomość działania dzisiejszego świata. Tego, w jaki sposób oddziałuje na jednostkę i jej przyzwyczajenia, naleciałości, nawyki. Pokazujemy, czym są schematy mentalno-emocjonalne budowane w jednostce przez najbliższe otoczenie, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Owe schematy potrafią mocno ograniczać i powstrzymywać przed wyjściem ze znanej strefy komfortu.

Dzięki pracy z nimi jednostka odkrywa swoje ograniczenia, które często można w łatwy sposób zniwelować. Dzięki temu jednostka osiąga więcej, żyje lepiej, doświadcza spełnienia, poczucia szczęścia i realizacji. W naszej pracy i działaniach stawiamy na najnowsze odkrycia w dziedzinie nauki i psychologii. Z pomocą treningów uważności (ang. mindfulness) uczymy jak stabilizować umysł, a następnie nim zarządzać dla osiągnięcia własnych celów.

W pracy z nami jednostka odkrywa swoje wartości i określa, co jest dla niej ważne; potrafi określać swoje potrzeby, mówić o nich, a przede wszystkim realizować je.

Szkolenia biznesowe skierowane są na:

  • umiejętności pracy z emocjami swoimi i klienta,
  • produktywności i zarządzaniu czasem,
  • umiejętnościach negocjacji,
  • asertywności i komunikacji interpersonalnej,
  • prowadzeniu rozmowy biznesowej,
  • oddziaływaniu poprzez swoją postawę, ton głosu, zachowanie,
  • rozumieniu mowy ciała.

Wszystkie powyższe zagadnienia omawiamy szczegółowo w ramach: 

  • sesji indywidualnych,
  • warsztatów rozwojowych dla dzieci, młodzieży, rodziców, rodzin, dorosłych, seniorów,
  • szkoleń biznesowych i edukacyjnych.

Zapraszamy również do naszego gabinetu socjoterapeutycznego wyspecjalizowanego w usuwaniu uzależnień oraz eliminacji ograniczających nawyków.  

Do współpracy zapraszamy osoby prywatne, firmy i instytucje.


Dołącz do naszego newsletterai odbierz za darmo poradnik dla rodziców i opiekunów „Nastolatek w Stresie”